Regeneracja wrzeciona. Drugie życie, taka sama wydajność ?

Dodano 1.10.2020

Regeneracja wrzeciona CNC jest powszechną ofertą w przeglądzie usług producentów, pytanie pozostaje czy różnica wydajności - efektywności odnawianego elementu jest taka sama ja nowego ? 
    Szukając możliwości sprawdzenia stanu zużycia wrzeciona, możemy trafić na mnóstwo informacji na temat regeneracji połączonej z modernizacją elementów. Drążąc temat udaje nam się ustalić że producenci często udostępniają dla klientów pakiety usprawniające ich własne produktu z prostych przyczyn, mianowicie technologia nie stoi w miejscu każdy chce żeby jego produkt końcowy był jak najbardziej efektywny. Zestawy modów są przygotowywane specjalnie z myślą o adaptacji świeżych rozwiązań na które producent nie był w stanie wdrożyć wcześniejszej fazie produkcji, czy to przez kwestie technologiczne czy też patentowe . 
    W pierwszej kolejności musimy określić stopień zużycia naszego narzędzia i tu mamy takie pomiary jak : Pomiar drgań, kontrola wyważenia, kontrola bicia czy kontrolę siły ciągnącej . Ciekawostka jest taka że istnieją zdalne metody określenia zużycia i określenie przybliżonego czasu jaki pozostał naszemu elementowi. 
Jak już wspomnieliśmy wcześniej możliwa jest decyzja o modernizacji podczas regeneracji, a możemy na takim zabiegu zyskać : podwyższenie prędkości roboczej, zwiększenie sztywności , poprawa niezawodności i oczywiście obniżenie poziomu hałasu. 
Możemy podsumować, nasze wysłużone jakby nie patrzeć “Serce” otrzymuje w takim procesie nie dość że nowe “życie” to jeszcze możemy za jednym zamachem załatwić poprawę osiągów i kultury pracy . 
Oczywiście na samym końcu pozostaje kwestia opłacalności takiego zabiegu czy też zabiegów. Regułą jest poszukiwanie rozwiązań w której stosunek kosztów do zysków jest dobry a w najgorszym wypadku akceptowalny. Nowe elementy jak łatwo się domyślić  posiadają już modernizacje dostępne jako opcja przy regeneracji, ale ich ceny też rynek dyktuje w oczywisty sposób. Prawda ostateczna dotycząca regeneracji zostanie i tak zweryfikowana przez życie, czy zareagujemy na tyle szybko i przytomnie żeby stwierdzić ile “życia” pozostało w naszym elemencie i czy mamy możliwość podmiany na czas niezbędny do takiej operacji. 
 

KONTAKT

 

biuro@spintek.pl


serwis@spintek.pl


tel. +48 34 375 20 08
 

SPINTEK SPINDLES 
KORCZAKA 46
42-100 KŁOBUCK

FORMULARZ KONTAKTOWY